تبلیغات
فناوری اطلاعات - بروجردی در واکنش به تحریم جدید برخی افراد و شرکت‌های ایرانی؛
 
 
تاریخ :  شنبه 23 آذر 1392
نویسنده :  سعید مهدیزاده

اقدام وزارت امورخارجه تصمیم منطقی و انقلابی بود/ اثبات نقض توافق ژنو با تحریم جدید علیه ایران/ رصد تحولات هسته‌ای در مجلس

علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،  در واکنش به تحریم جدید 14 شرکت و 4 شخصیت ایرانی از سوی ایلات متحده آمریکا، گفت: این اقدام نشان داد آمریکا علی‌رغم ادعای ابرقدرت بودن در دنیا، دنباله‌روی سیاست‌های لابی‌های صهیونیست است.


آمریکا توافق ژنو را نقض کرد

وی افزود: تحریم جدید شرکت‌ها و اشخاص ایرانی از سوی آمریکا بیانگر آن است که این کشور توافق اخیر ژنو را نقض کرد.

آمریکا مستقل نیست

نماینده بروجرد با بیان اینکه اقدام اخیر آمریکا بار دیگر نشان داد که آنها قابل اعتماد نیستند، گفت: آمریکا با این اقدامات نشان می‌دهد که در اجرای سیاست‌های خود مستقل نیست.

ملت و مجلس از حقوق خود عقب‌نشینی نخواهند کرد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: ملت ایران و نمایندگان آنها در مجلس نسبت به منافع ملی، حقوق ایران در عرصه هسته‌ای و خون شهدای هسته‌ای عقب‌نشینی نخواهند کرد و انتظار می‌رود که تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای با قاطعیت از منافع ملی دفاع کند.

تصمیم انقلابی وزرات امور خارجه

وی در ادامه به اقدام امروز وزارت امور خارجه برای بازگرداندن هیات مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان از مذاکرات کارشناسی با 1+ 5 در وین اتریش، اشاره کرد و ضمن حمایت از آن افزود: اقدام وزارت امورخارجه تصمیم منطقی و انقلابی بود.

نمی‌توان به آینده مذاکرات خوش‌بین بود

رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با تأکید بر اینکه آینده مذاکرات هسته‌ای به عملکرد کشورهای غربی به‌ویژه آمریکا بستگی دارد، تصریح کرد: با توجه به رویکرد خصمانه این کشور و نقض توافقات ژنو نمی‌توان به آینده روند مذاکرات هسته‌ای نگاه خوشبینانه‌ای داشت و عملا ما باید با اتخاذ تصمیمات لازم به فعالیت‌های صلح‌آمیز خود در کشور شتاب بیشتری دهیم.

بروجردی در پایان خاطرنشان کرد: این کمسیون علی‌رغم تعطیلی مجلس تحولات هسته‌ای را رصد می‌کند.
باکی از تهدید و تحریم آمریکا نداریم

همچنین نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه در این رابطه  گفت: ما از تهدید و تحریم آمریکا باکی نداریم.

وی افزود: با انسجام ملی، اتکا به تولید داخلی و تبعیت از مقام معظم رهبری به مشکلات فائق خواهیم شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: تکیه به ظرفیت داخلی باعث رفع مشکلات خواهد شد.

برنامه هسته‌ای علت تحریم
 وزارتخانه‌های خارجه و خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای مشترک مدعی شدند: این  شرکت‌ها و افراد که بیشتر آنها ایرانی هستند، به دلیل کمک به برنامه هسته‌ای ایران تحریم شده‌اند.

"دیوید کوهن" معاون وزیر خزانه‌داری در این بیانیه با اشاره به توافقنامه اخیر ایران و گروه 1+5 گفته است: "این توافقنامه از تلاش‌های پیگیر ما برای شناسایی و رسیدن به همه حمایت‌کنندگان از برنامه هسته‌ای ایران و همچنین تلاش کنندگان برای دور زدن توافقنامه جلوگیری نمی‌کند."
 
افزودن اسامی جدید به فهرست تحریم‌ها درحالی است که بر اساس توافقنامه اولیه ایران و کشورهای گروه 1+5 در ژنو، طرف غربی متعهد شده است که در قبال اقدامات شفاف‌ساز ایران در زمینه هسته‌ای، از وضع هرگونه تحریم‌های جدید جلوگیری کند.
 
تحریم شرکت هواپیمایی ایرانی


از سوی دیگر وزارت بازرگانی ایالات متحده دیروز اعلام کرد که ۱۹ شرکت و یا فرد را در اروپا و آسیا که با واسطه‌گری به شرکت هواپیمایی ماهان کمک کرده‌اند تا تجهیزات مورد نیاز خود را از آمریکا به دست آورد، تحریم کرده است.

وزارت بازرگانی آمریکا خاطرنشان کرده است که اکثر این ۱۹ شرکت‌ و فرد واسطه در ترکیه و بقیه آنها نیز در ارمنستان، یونان، ایران، تایلند و امارات متحده عربی مستقر هستند.

در بیانیه وزارت بازرگانی آمریکا به نام دو شرکت هواپیمایی کوچک شامل "ورتیر" و "آئولیان" متعلق به ارمنستان و یونان نیز اشاره و خاطرنشان شده است که در نقض تحریم‌های شرکت هواپیمایی ماهان نقش داشته‌اند.

در این بیانیه در خصوص توجیه تحریم‌های جدید آمده است، افراد و شرکت‌های واسطه‌ای به هواپیمایی ماهان در ایجاد یک شبکه غیرمجاز تهیه تجهیزات هواپیمایی کمک کرده‌اند که اساسا با هدف دور زدن تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران طراحی شده است.
 
اگر چه تحریم این 19 شرکت و فرد مربوط به تحریم‌های قبلی است، اما افزودن نام افراد و شرکت‌های جدید به لیست تحریم‌ها در مقطع زمانی کنونی بی‌شک پیام ناخوشایندی را در اذهان عمومی منعکس خواهد کرد به ویژه که همچنان در خصوص حسن نیت آمریکا شک و تردید وجود دارد.
 
در چنین شرایطی تحریم شرکت‌ها و افرادی که به شرکت هواپیمایی ماهان برای تامین تجهیزات مورد نیاز آن کمک کرده‌اند، شرکتی که به امور جابجایی مسافر و با جان مردم سرو کار دارد، بدون شک تردید و بد بینی را نسبت به نیت آمریکا تشدید می‌کند.

این در حالی است که شرکت هواپیمایی ماهان یک شرکت مسافربری است، وکمک به تامین تجهیزات این شرکت امری انسانی و تحریم آن مساله ای ضدبشری و  تاسف‌انگیز است.

وزارت بازرگانی آمریکا با استناد به این بهانه، این شرکت‌ها را به "فهرست نهادهایی" اضافه کرده است که از خرید بسیاری از کالاها از ایالات متحده مانند خرید موتورهای هواپیما و یا قطعات یدکی منع شده‌اند.

اعمال تحریم‌های جدید وازرت بازرگانی آمریکا علیه این شرکت ها در شرایطی صورت گرفته که رییس کمیته امور بانکی سنا گفته است این کمیته درباره بررسی تحریم‌های جدید علیه ایران، دست نگه می‌‌دارد.

تیم جانسون، سناتور دموکرات، عصر سه‌شنبه ۱۹ آذر، در بیانیه‌ای اعلام کرد که "رییس‌جمهوری و وزیر خارجه، دلایل محکمی برای توقف تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران مطرح کرده‌اند.

گفته شده است که در پی پافشاری وزیر امور خارجه آمریکا در مجلس نمایندگان این کشور برای توقف تصویب تحریم‌های بیشتر علیه ایران، رییس کمیته امور بانکی سنا اعلام کرده که خواست دولت را در این باره می‌پذیرد.

گفتنی است؛ آمریکا هواپیمایی ماهان را سال ۱۳۹۰ به فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری خود افزود.

رویترز اعلام کرده است، ماهان یکی از چهار شرکت هواپیمایی ایران است که علی‌رغم تحریم‌های آمریکا و عدم امکان خرید قطعات یدکی از این کشور توانسته است بازرسی‌های بین‌المللی ایمنی لازم برای شرکت‌های هوایی را پشت سر بگذارد.


:: برچسب‌ها: تحریم های ایران , علاءالدین بروجردی , وزارت امورخارجه , توافق ژنو , آمریکا , تحولات هسته ای , مجلس ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
hossein دوشنبه 25 آذر 1392 ساعت 11 و 33 دقیقه و 07 ثانیه
سلام
این برنامه به بیشتر به سرعت اینترنت شما بستگی داره
اگه آدرس مورد نظر در کمتر از 5 ثانیه باز بشه این برنامه کار میکنه
hossein دوشنبه 25 آذر 1392 ساعت 09 و 34 دقیقه و 09 ثانیه
سلام
من خودم بعضی وقتا ازش استفاده میکنم
تو حدود 5 دقیقه نزدیک 200 بازدید کاملا واقعی برام میفرستاد + 1000 بازدید غیر واقعی
تازه سرعت من به 60 کیلوبایت بر ثانیه هم نمیرسه
گفتی تضمینی نیس میگم اگه خوشت نیومد یه برنامه دیگه ی افزایش بازدید + اسپمر میهن بلاگ بهت میدم
ولی خوشت میاد . خیالت راحت
راستی اگه دلت میخواد تا واسه اعتماد سازی 6 ماه فعالیت هسته ایمو غیر فعال کنم ؟ D:
hossein یکشنبه 24 آذر 1392 ساعت 18 و 28 دقیقه و 25 ثانیه
سلام
شما هم لینک شدین اما بخاطر شرایطی که وب من داره شما لینک دوستانم تو این صفحه هستن : www.pertak.ir/freind_links
واسه دریافت اون نرم افزار هم کافیه یه شارژ دو تومنی برام بفرستین تا لینک دانلودشو بهتون بدم
ضمنا اگه برام 5 تا مشتری پیدا کنین ایشالا ورژن بهتر و کاملترشو که بسازم بصورت رایگان بهتون میدمش
از وبسایتتون هم خوشم میاد
با تشکر
رزیتا شنبه 23 آذر 1392 ساعت 15 و 26 دقیقه و 56 ثانیه
سلام ویلاگت را دیدم خیلی قشنگه مخصوصا از بیشتر پست هات خوشم اومد راستی چرا بازدیدت انقدر پایینه یه پیشنهاد دارم واست بیا به این سایت وبلاگت را ثبت کن تا بازدید کنندگان این سایت به سایت تو سر بزنند
رزیتا شنبه 23 آذر 1392 ساعت 08 و 39 دقیقه و 00 ثانیه
سلام ویلاگت را دیدم خیلی قشنگه مخصوصا از بیشتر پست هات خوشم اومد راستی چرا بازدیدت انقدر پایینه یه پیشنهاد دارم واست بیا به این سایت وبلاگت را ثبت کن تا بازدید کنندگان این سایت به سایت تو سر بزنند
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
با کدام یک از ابزار های زیر به اخبار دسترسی پیدا می کنین ؟

» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :